O nas
Skupaj zmoremo več
Podjetje Socialna ekonomija, razvoj in raziskave, SOC-EKO d.o.o. je bilo ustanovljeno leta 2005 z namenom vključevanja, usposabljanja in zaposlovanja invalidov.
SOC- EKO je družba z omejeno odgovornostjo, ki deluje na področju socialne ekonomije, s statusom invalidskega podjetja in z neprofitno usmerjenostjo.
Osnovni namen delovanja je izboljšanje položaja invalidov in opolnomočenje posameznikov.
SOC-EKO v številkah:
Program socialne vključenosti
Imamo koncesijo MDDSZ za izvajanje Programa socialne vključenosti – ohranjanje in razvijanje delovnih sposobnosti vključenih oseb
Podjetje izvaja program socialne vključenosti, ki je namenjen nezaposljivim osebam. Cilj programa je ohranjanje in razvijanje delovnih sposobnosti uporabnika, pridobivanje delovnih izkušenj in navad, vzdržljivosti in obremenljivosti posameznika. Delovne aktivnosti v programu socialne vključenosti so razdeljene na delovne vsebine in socialne vsebine.
V sklopu delovnih vsebin se izvajajo enostavna proizvodna dela:
- delovni program kartonaže (zlaganje, embaliranje),
- delovni program plastike (prebiranje, sestavljanje, pakiranje),
- delovni program dodelave kovinskih proizvodov (kovičenje, lepljenje, ovijanje, pakiranje),
- delovni program lasersko graviranje in razrez (sestavljanje, lepljenje, zlaganje, pakiranje),
- delovni program sitotisk (tiskanje, pakiranje),
- delovni program izdelava poslovnih daril.
V sklopu socialnih vsebin se izvajajo naslednje delavnice:
- delavnice motivacije,
- delavnice samospoznavanja in sprejemanja invalidnosti,
- delavnice premagovanja stresa,
- delavnice na temo zdravja,
- delavnice funkcionalnih znanj (pridobivanje računalniškega znanja, kuhanje, šivanje, ustvarjanje, izpolnjevanja obrazcev…).
Leta 2017 smo registrirali poslovno enoto K-las, ki izvaja storitve frizerstva. V frizerskem salonu K-las preko Zavoda za zaposlovanje izvajamo program Usposabljanje na delovnem mestu (UDM), ki traja 3 mesece. Udeleženci si v tem času pridobijo praktična znanja ter delovne izkušnje na vseh delih, ki se opravljajo v frizerskem salonu. To vsebuje tako pogovor in svetovanje strankam, izvajanje vseh vrst frizerskih storitev, pa tudi poslovni del oziroma zaključevanje blagajne.